Arşiv  |  Üye Ol  |  İletişim  |  English
Tüm Haberler
Yeterlik Yürütme Kurulu
17.11.2018 tarihinde yapılan yeterlik genel kurulunda yeterlik üst kurulu seçimleri yapılmış olup yeni yeterlik üst kurulu aşağıdaki şekilde oluşmuştur. Görevi sona eren kurul üyelerine göstermiş oldukları özverili çalışmalar ve gayretleri için teşekkür eder yeni seçilmiş olan kurul üyelerine başarılar dileriz. Başkan: Dr. Gülay Durmuş Altun, Başkan yardımcısı: Dr. Elgin Özkan. Genel sekreter: Dr. Seyhan Karaçavuş. Üyeler: Dr. Hakan Demir, Dr. Özdeş Emer, Dr. Pınar Kıratlı, Dr. Doğangün Yüksel, Yedek üyeler: Dr. Özlem Atay, Dr.Tevfik Fikret Çermik, Dr.İsa Burak Güney, Dr.Özgür Karaçalıoğlu, Dr.Meliha Korkmaz, Dr.Nurhan Ergül.
Yeterlik Genel Kurulu
Türkiye Nükleer Tıp Yeterlik Kurulu’nun ana yönetim organı olan Yeterlik Yürütme Kurulu’nun üyelerinin seçimi için Yeterlik Genel Kurulu’nun 17 Kasım 2018 tarihinde saat 15:00 – 17:00 Ankara HiltonSa otelinde toplanmasına 23.10.2018 tarihli yönetim kurulu toplantısında karar verilmiştir. Bu nedenle Türkiye Nükleer Tıp Derneği asil üyesi olan Nükleer Tıp Hekimlerinin 17 Kasım 2018 tarihinde saat 15:00’te Ankara HiltonSa Oteli’nde hazır bulunmalarını rica ederiz.
Nükleer Tıp ve Moleküler Görüntüleme Haftası
"Akıllı Radyasyon Kanserde Etkin Tanı veTedavi" Bilindiği gibi uluslar arası nükleer tıp topluluklarında her yıl ekimin ilk haftası Nükleer Tıp ve Moleküler Görüntüleme haftası olarak kutlanmaktadır. Nükleer tıp haftası ile tıp camiası ve toplumda nükleer tıp uygulamaları için farkındalık ve tanınırlılık yaratılmasında tüm nükleer tıp çalışanlarının aktif rol alması hedeflenmektedir. Son yıllarda moleküler görüntüleme ve radyonüklid tedavilerde yaşanan hızlı gelişmeler ile özellikle onkolojik hastaların tanı ve tedavisinde nükleer tıbbın olumlu katkısı olağanüstü derecede artmıştır. Bu gelişmelerde ve uygulamalarda büyük katkıları olan tüm nükleer tıp çalışanlarının Nükleer Tıp ve Moleküler Görüntüleme Haftası Kutlu Olsun.
Başsağlığı
08.07.2018 tarihinde Tekirdağ’da yaşanan tren kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. TNTD Yönetim Kurulu