Arşiv  |  Üye Ol  |  İletişim  |  English
Uygulamalı Radyofarmasi Kursu
28 Şubat 2015 - 02 Mart 2015
Ege Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü
Ege Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü 28 Şubat - 2 Mart 2015 tarihlerinde gerçekleşmek üzere “Uygulamalı Radyofarmasi Kursu” başlıklı 3 günlük bir eğitim faaliyeti tasarlamıştır. Bu kurs programı; nükleer tıp bölümlerinde görüntüleme ve tedavi amacıyla hastalara verilmekte olan radyofarmasötiklerin hazırlanmasından sorumlu sıcak laboratuarlarda çalışan sağlık personelini uyulması gereken kurallar, temel bilgiler, moleküler görüntüleme, radyonüklid terapi ve radyasyon güvenliği konularında eğitmek amacıyla planlanmıştır.
 
Hasta güvenliğini yakından ilgilendiren bu program; sağlık kuruluşlarında radyofarmasötik alanında çalışanlar ve radyofarmasötik endüstrisinde çalışanlar olmak üzere iki ana grubun eğitimini amaçlamaktadır. Kursiyerlerin lisansüstü öğrencileri ile genç araştırmacı ve uzmanlara (35 Yaş altı katılımcılar) (Ezcacılık, Fen, Tıp Fakülteleri) olmaları gereklidir. Kurs sonunda başarılı kursiyerlere katılım belgesi verilecektir.
 
Kurs ücreti 200TL olarak belirlenmiş olup, banka bilgileri web sayfasında yer almaktadır.
 
TUBİTAK 2229 - Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programından destek alınması durumunda, kursa katılım ücretsiz olup kursa başvuruda bulunmak isteyen kişilerin kayıt formunu doldurarak 30 Ocak 2015 tarihine kadar Doç. Dr. F. Zümrüt BİBER MÜFTÜLER’e iletmesi gerekmektedir. 
 
Kurs programı ve kurs ile ilgili detaylı bilgiler web sayfasında yer almaktadır.
 
Önemli Not: Düzenlenecek olan etkinlik için “2229 - Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı” başvuru yapılacaktır. Destek verilmesi halinde Düzenleme Kurulu’na yapılmış olan destek başvuruları değerlendirilerek, belirlenen katılımcılara yol, konaklama ve iaşe giderleri karşılanacaktır.
 
Konuyla ilgili iletişim için fazilet.zumrut.biber@ege.edu.tr veya fazilet.zumrut.biber@gmail.com adreslerinden Doç. Dr. F.Zümrüt BİBER MÜFTÜLER ile temasa geçilebilir.